У Києві проходить зїзд політичної партії «Європейська Солідарність»

Партія «Європейська солідарність», яка раніше називалась «Блок Петра Порошенка» провела свій перший з’їзд у п’ятницю, на якому обрала нового голову партії. Ним став колишній президент Петро Порошенко.

Попередній лідер партії — мер Києва Віталій Кличко заявляв про бажання піти з посади ще у 2016 році. Петро Порошенко був почесним головою партії, але донедавна не був офіційно її членом, оскільки обіймав посаду президента. Вчора ж він офіційно отримав партійний квиток оновленої «Європейської Солідарності».

З'їзд партії Європейська Солідарність

Опубліковано Петром Порошенком Пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій також був присутній на з’їзді. За даними джерел inside.ua , він може увійти до у виборчого списку партії. На з’їзді не представили кандидатів у парламентарі від партії — для цього планують провести окремий з’їзд. За попередньою інформацією, списки кандидатів представлять 10 червня.

4 червня мають відбутися публічні праймеріз на потрапляння у список кандидатів від «Європейської Солідарності». Відкрила з’їзд перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Вона визнала, що команда допускала помилки під час президентської передвиборчої компанії й готова їх виправляти.

«Зараз новообрана команда, її голоси запитують у суспільства: Ви що думаєте, що Путін маніяк? Так, я думаю, що Путін маніяк», — сказала віце-спікер.

За словами пані Геращенко, президент Росії Володимир Путін хотів розділити Україну, створивши «Новоросію», але у нього не вийшло.

«Я вважаю, що ключовий виклик, який стоїть сьогодні перед Порошенком і його командою, яка зібралася в цій залі — зупинити Малоросію», — сказала перший віце-спікер.

За її словами, Малоросія означає намагання «вбити нашу національну ідею».

«Я не хочу бути частиною Малоросії… Малоросія нічим не відрізняється від Новоросії, тільки завойовувати її будуть не танками, не градами, а «п’ятою колоною» та іншими гібридними методами», — заявила вона.

Пані Геращенко підкреслила, що гарантія сильної й незалежної України — членство у НАТО та Європейському Союзі.

«Україна має стати членом ЄС і НАТО і саме це є ключова мета оновленої партії «Європейська Солідарність», — сказала вона.

Керівник виборчого штабу партії заступник голови фракції БПП у парламенті Сергій Березенко заявив, що не буде у списку партії.

«Ви мене не побачите у виборчому списку «Європейської солідарності». Можливе балотування у 205 окрузі я зараз не обговорюю, я керівник виборчого штабу партії», — сказав пан Березенко журналістам.

Leave a Comment

Your email address will not be published.