УГКЦ проситиме у Папи статус патріархату

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) під час липневої зустрічі в Римі обговорюватиме з Папою Римським Франциском питання отримання від Ватикану статусу патріархату.

«Ми просимо його (понтифіка — ІФ) про це на кожній зустрічі, зокрема коли говоримо про те, як ми живемо… З нашого боку ми робимо все, щоб функціонувати як патріарша церква. А питання визнання (нестворення чи проголошення) — це питання, яке належить до вирішення Вселенського Архієрея, і ми поважаємо свободу його рішення», — повідомив глава УГКЦ в інтерв’ю» Релігійно-інформаційній службі України.

«Для нас патріархат — це не тільки якийсь титул чи звання, а перш за все — спосіб існування… Наш спосіб упорядкувати пастирське життя відповідає способу існування саме патріарших структур… Очевидно, що ми в спілкуванні з Апостольською столицею, але центр глобальної єдності нашої Церкви відбувається через предстоятеля. Тому наші єпископи з усього світу відповідають не тільки за свою єпархію, а й за всю нашу церкву в усьому світі. тобто коли потрібно вибрати нового єпископа для Австралії, то наші єпископи з усього світу шукають кращого кандидата і голосують за цей вибір. Тому це спосіб існування як патріаршої церкви», — заявив архієпископ Святослав.

Він наголосив, що саме глава УГКЦ «освячує щорічно миро для всієї церкви». «Ми не беремо миро з Ватикану чи деінде. Глава церкви освячує миро в Києві, а потім воно розходиться по світу. І всіх дітей, яких хрестять у будь-якій частині світу, помазують миром, яке було освячено в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві» , — повідомив предстоятель УГКЦ.

За його словами, вживання в деяких документах УГКЦ і під час літургії титулу патріарха — це вже традиція, «тому що народ має право на це — молитися за патріарха, і така термінологія відповідає нашій церковнослов’янській традиції», а «термінологія верховного архієпископства походить із грецького світу, і вона до кінця не відповідає нашим реаліям».

Раніше архієпископ Святослав повідомляв, що Франциск запрошує ієрархів УГКЦ на зустріч, яка відбуватиметься в Римі 5 і 6 липня.

Нагадуємо, Патріарх Православної Церкви України Філарет заявив, що митрополит Епіфаній, з яким він конфліктує, це незаконний син покійного митрополита Даниїла Чокалюка.

Leave a Comment

Your email address will not be published.