Україна — серед тем зустрічі радників з безпеки США та Росії

LAS VEGAS, NV - MARCH 29: Former United States ambassador to the United Nations John Bolton speaks during the Republican Jewish Coalition spring leadership meeting at The Venetian Las Vegas on March 29, 2014 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Однією з тем зустрічі Радника з національної безпеки США Джона Болтона з секретарем Ради безпеки Росії Патрушевим була Україна. Про це Болтон повідомив у Twitter.

«Ми та наші команди обговорили Україну, контроль над озброєнням, Венесуелу та інші питання. Я з нетерпінням очікую на історичну тристоронню зустріч завтра стосовно регіональної безпеки на Близькому Сході з нашим колегою з ізраїлю Мейр Бен-Шаббатом», — написав Болтон.

Патрушев перебуває в переліку санкцій, запроваджених Америкою проти російських посадовців, через агресію Росії в Україні.

«Незвичним» назвало видання The Wall Street Journal зустріч радників з безпеки США, Ізраїлю та Росії, що відбувається в Єрусалимі і включає обговорення таких питань, як безпекова ситуація на Близькому Сході і загрози, що надходять від Ірану.

США та Ізраїль намагаються переконати Росію приєднатись до їхньої політики щодо Ірану. Зустріч в Єрусалимі відкриває можливість для Росії стати посередником між Тегераном з одного боку та США, Ізраїлем і Саудівської Аравією з іншого. Зокрема, існують сподівання, що Росія може переконати президента Сирії Башара аль-Асада обмежити присутність Ірану в Сирії, зазначає видання.

Для того, щоб повернути Іран до столу переговорів, США розглядають можливість застосування нових санкцій та інших засобів впливу, заявив Болтон у вівторок.

«Вони або зрозуміють точку зору, або … ми просто ще посилимо кампанію максимального впливу», — заявив Болтон, спілкуючись з пресою в Єрусалимі, повідомляє Reuters. «Гадаю, комбінація санкцій та іншого тиску поверне Іран до столу».

Напруга в регіоні зросла після повідомлень про те, що Іран збив американський безпілотник в небі над міжнародними водами. Розвідувальні служби США звинуватили Іран у збитті, і в Тегерані визнали, що застосували ракету над протокою Гормуз і збили розвідувальний безпілотник Global Hawk. У відповідь на збиття, Трамп схвалив, але потім скасував удар по Ірану.

Leave a Comment

Your email address will not be published.