Український олігарх Сергій Тарута втратив Індустріальний Союз Донбасу

Український олігарх Сергій Тарута втратив Індустріальний Союз Донбасу.

Московський міський суд визнав винним у шахрайстві в особливо великому розмірі (ч 4 ст 159 КК РФ) генерального директора корпорації Індустріальний Союз Донбасу Олега Мкртчана і засудив його до 9 років позбавлення волі. За даними слідства Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів Зовнішекономбанку, виділених для розвитку корпорації ІСД на суму $ 2,5 млрд. Мосміськсуд також задовольнив цивільний позов потерпілої сторони — Фонду промислових активів на суму понад 199 млрд рублів.

ІСД був заснований в 1995 році в Донецьку і об’єднує понад 40 компаній України та інших країн, основним активом є Алчевський металургійний комбінат. ІСД входить в число найбільших транснаціональних металургійних компаній Центральної та Східної Європи. Виробнича потужність заводів, що входять в корпорацію, перевищує 10 млн т сталі на рік, вона значиться серед 40 найбільших металургійних компаній світу.

Олег Мкртчан володів міноритарним пакетом в 25% акцій ІСД, ВЕБ в 2010 році залучив $ 8 млрд для купівлі 50% + дві акції ІСД інвесторами на чолі з одним із засновників Evraz Олександром Катуніним, що дозволило корпорації вийти з кризи. Власником приблизно 25% акцій ІСД є Сергій Тарута, і якщо раніше його міноритарного пакета акцій, частки Мкртчана і контролю над радою директорів вистачало для контролю над корпорацією ІСД, то зараз це вже не має сенсу. Тарута втратив контроль над усіма активами своєї корпорації.

Leave a Comment

Your email address will not be published.