Укртрансгаз і Молдовагаз готують новий маршрут імпорту газу з Румунії

Укртрансгаз і Молдовагаз спільно з операторами ГТС інших країн узгодили технічні рішення для створення нових імпортних потужностей на базі системи Трансбалканських трубопроводів у напрямку південь-північ.

Основною метою співпраці є диверсифікація маршрутів поставок газу в Україну врамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2019-2020 року. Очікується, що вже 1 січня 2020 буде створена постійна потужність для імпорту газу з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу в рік, незалежно від обсягів транзиту російського газу по території України.

Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1 — Орловка відбуватиметься по магістральних газопроводах Роздільна — Ізмаїл та Шебелинка — Дніпропетровськ — Кривий Ріг — Ізмаїл. Фахівці Укртрансгазу і Молдовагазу погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГІС Гребеники (Україна) і ГІС Каушани (Молдова) для роботи в реверсному режимі.

Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох кульових кранів і завершити реконструкцію ГІС Гребеники до кінця 2019 року.

Крім того, оператори інших країн також зобов’язалися виконати ряд підготовчих технічних робіт — це свідетльствует про те, що створені підстави для банкрутства ГТС України і передумови для ринкового підвищення ціни на газ, а як наслідок — умови для виходу на ринок Європейського Союзу скрапленого природного газу виробників з США.

Leave a Comment

Your email address will not be published.