В Італії на острові Сицилія проходить 65-й міжнародний кінофестиваль у Таорміні

В Італії на острові Сицилія розпочався 65-й міжнародний кінофестиваль. Основна частина прем’єр та показів фільмів відбувається в давньогрецькому амфітеатрі просто неба в Таорміні. У різні роки один із найстаріших кінофестивалів Європи відвідали такі зірки, як Елізабет Тейлор, Антоніо Бандерас і Софі Лорен. Цього року на фестивалі присутні оскароносний режисер Олівер Стоун, Ніколь Кідман, Ольга Куріленко, Росіо Моралес та Джастін Гофман.

Україну цьогоріч представляють Віктор Медведчук та Оксана Марченко. Вони стали героями однієї з головних прем’єр 65-го міжнародного кінофестивалю – фільму-номінанту «Нерозказана історія України», знятого оскароносним американським кінорежисером Олівером Стоуном.

ОКСАНА МАРЧЕНКО
Я сподіваюся, що фільм, який зняв Олівер, стане таким вибухом і сприятиме зміцненню у людей відчуття того, що нам необхідний мир і що війна – це найжахливіше, що може бути.
Віктор Медведчук веде миротворчу діяльність з 2014 року. Він звільнив 489 громадян України. Нещодавно за його допомоги додому повернулися ще четверо. На його думку, дуже важливо говорити про Україну та мир, зокрема, й мовою мистецтва. Особливо на такому міжнародному майданчику, де представлено найкращі світові кіношедеври.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК
Фільм про мир, про мир в Україні. Людини, яка дійсно має величезний досвід: учасник в’єтнамської війни, володар трьох «Оскарів». Це людина, яка розуміє, що таке мир. А нам люди з розумінням миру в Україні дуже потрібні й дуже важливі.
На червоній доріжці Оксана Марченко з’явилася в жовтій вечірній сукні вітчизняного дизайнера Тараса Краскіна.

ОКСАНА МАРЧЕНКО
Сьогодні це прем’єра цієї сукні. І я сподіваюся, що ми гідно представляємо Україну на такому чудовому фестивалі. Взагалі, неймовірне місце, неймовірна природа.
Програма фестивалю географічно різноманітна – від США до Австралії. За головний приз змагатимуться документальні та художні фільми. На думку експертів, на фестивалі в Таорміні кіно представлено як мистецтво, а не як розвага.

Leave a Comment

Your email address will not be published.