В Ізраїлі ніхто не вірить версії випадкової втечі з аеропорту «Бориспіль» міжнародного наркоторговця Амоса Дова Сільвера

В Ізраїлі ніхто не вірить версії випадкової втечі з аеропорту «Бориспіль» під час депортації міжнародного наркоторговця Амоса Дова Сільвера.

Наші джерела в ізраїльський поліції повідомляють, що «подібні детективні історії можливі тільки якщо їх якісно і детально продумують. Ні в які випадковості ми не віримо, і це виключно зона відповідальності українських спецслужб ».

Інше джерело додає, що «це, більш за все, схоже на інсценування втечі, ні посольство Ізраїлю, ні поліція Ізраїлю не були поінформовані про час і місце депортації». «Сільвера, начебто було привезено до рейсу і відпущено, або передано комусь невідомому».

В рамках забавної конспірологічної версії затверджується також, що, насправді, депортованого в Ізраїль Амоса Дова Сільвера просто вивели з-під юрисдикції ізраїльських спецслужб їх американські колеги.

У будь-якому випадку цей дивовижний факт викликає лише посмішку у всіх фахівців, які розбираються в подібних спеціальних операціях. Суха мова протоколу фіксує, що ввечері 15 серпня засновник найбільшого в світі онлайн-маркету наркотиків Амос Дов Сільвер за допомогою групи невстановлених осіб раптово зник в аеропорту «Бориспіль» в момент депортації в Ізраїль. Напередодні Верховний суд України відхилив апеляцію наркоторговця на рішення видати його Ізраїлю і ухвалив депортувати його протягом 48 годин. Співробітники СБУ вирішили відправити Сільвера в Ізраїль в той же вечір.

У момент, коли наркоторговець проходив передпольотної огляд з нього були зняті наручники і електронний браслет, і далі він якимось загадковим чином зник з поля зору конвоїрів, які повинні були посадити його на рейс до Тель-Авіва. Пікантна подробиця полягає в тому, що в цей момент співробітники СБУ лаялися з працівниками огляду про те, що саме вони можуть провозити в ручній поклажі.

Найдивніше в усьому цьому, що Сільвера депортували без повідомлення ізраїльських спецслужб, хоча навіть паспорт ізраїльтянина був просрочений. При цьому в аеропорту в цей самий момент були помічені представники американського посольства. А раніше Сільвер висловив подяку американському консульству в Києві, яке, крім регулярних візитів в СІЗО, за його словами, також взяло участь в останньому слуханні з питання про видачу, намагаючись привернути увагу до гуманітарної складової цього процесу.

Коротка довідка: Амос Дов Сільвер — засновник найбільшої міжнародної онлайн-мережі поширення марихуани «Telegrass», а також активіст руху за легалізацію каннабіса. Він є громадянином Ізраїлю і США.

Сільвер торгував наркотиками через інтернет в Ізраїлі, США, Німеччини. Він створив свою мережу в 2017 році. Поліція Ізраїлю повідомляла, що за допомогою «Telegrass» були продані десятки тонн наркотиків: марихуана, кокаїн, екстазі, MDMA. Оборот обчислювався майже мільярдом шекелів. Весною 2019 Амоса Дова Сільвера «заманили» до Києва на весілля його друга, і тут він був затриманий на вимогу ізраїльської поліції. Тоді це подавалося як найбільша успішна спецоперація української поліції спільно з колегами з інших країн. З тих пір прокуратура Ізраїлю вела переговори про екстрадицію «короля наркоінтернета» …

Leave a Comment

Your email address will not be published.