В Офісі Президента України планують скасувати мораторій на продаж землі до кінця 2019 року

В Офісі Президента України планують скасувати мораторій на продаж землі до кінця 2019 року.

Офіс Президента проводить переговори зі Світовим банком за моделлю відкриття ринку сільгоспземель в Україні, згідно з якою, скасування мораторію на продаж сельгоспземель призведе до прискорення економічного зростання України до 3% в рік.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук: В нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити в цьому році, то буде досить складно. Ми шукаємо найменш болісну і найбільш ефективну модель.

Зняття мораторію на продаж землі і запуск ринок сільгоспземель в Україні — одне з основних вимог МВФ, від виконання яких залежатиме доля п’ятого траншу на суму $ 1,9 млрд, а також проведення переговорів з реструктуризації боргу — в 2019 році Київ повинен виплатити кредиторам $ 15 млрд .

Основні умови меморандуму між Україною і МВФ:

1. Ринкова ціна на газ

2. Виконання бюджету 2019 року

3. Приватизація держпідприємств

4. Виконання Україною зобов’язань за зовнішніми боргами

5. Запуск ринку землі Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє в Україні 14 років, основним лобістом його скасування є Джордж Сорос, який неодноразово заявляв, що готовий завести в Україну багатоміліардні інвестиції під проекти в аграрному секторі та в сфері інфраструктури.

Партія Вакарчука Голос, яка проходить до Верховної Ради України — проект Сороса, за реалізацію якого відповідають Віктор Пінчук і Михайло Фрідман, буде підтримувати зняття мораторію на землю, разом з голосами від фракції Слуги народу вимальовується конституційну більшість голосів депутатів для зняття мораторію.

Юлія Тимошенко завжди виступала проти зняття мораторію на продаж землмлі, а це означає, що вона переходить в опозицію до Зеленського та Слуги Народу, як і Опозиційна платформа За Життя Віктора Медведчука.

Британський аналітичний центр Chatham House в доповіді Боротьба за Україну обгрунтував необхідність продажу Україною 10 млн гектар державних сільськогосподарських земель, тим, що таким чином Україна поповнить державний бюджет і продовжить розвиватися як країна з вільною економікою.

В іншому випадку, згідно доповіді, населення України розчарується в курсі Президента Зеленського і нового уряду, і зможе провести черговий державний переворот, змінивши всю чинну владу.

Leave a Comment

Your email address will not be published.