В ЄС оприлюднили документ стосовно анексії Криму

У Раді Європи заявили, що для співробітництва у Чорному морі необхідно дотримуватися міжнародного права та принципів незалежності та територіальної цілісності, повідомляє офіційний документ Ради ЄС.

У висновках Ради Європи щодо залучення Євросоюзу до регіональної співпраці у Чорному морі йдеться, що ЄС залишається прихильним до сприяння процвітанню, стабільності та стійкості в регіоні.

«Рада наголошує на зростаючому стратегічному значенні Чорноморського регіону для ЄС і закликає до розширення участі ЄС у регіональному співробітництві, на базі ініціативи Чорноморської синергії», — заявили в Раді ЄС.

Також у документі підкреслюється необхідність залучення нових можливостей для економічного розвитку в регіоні та за його межами. Крім того, Рада Європи залишається стурбованою викликами для безпеки у Чорноморському регіоні.

«Повага до міжнародного права, принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, Конвенції ООН з морського права, включаючи свободу судноплавства, а також політичні рішення ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму є фундаментальними для регіонального співробітництва в Чорноморському регіоні», — наголошується в документі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський під час зустрічей з главою європейської дипломатії Федерікой Могеріні та головою Європейської ради Дональдом Туском обговорить питання врегулювання ситуації на Донбасі, а також плани реформ в Україні.

Leave a Comment

Your email address will not be published.