Всесвітній банк: в Україні важливо зупинити швидке зростання мінімальної зарплати

В Україні до завершення основних структурних реформ в економіці важливо зупинити стрімке зростання мінімальної заробітної плати. Про це в інтерв’ю ZN.UA сказала економістка Представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

«Зараз дуже важливо зупинити стрімке зростання мінімалки до того моменту, поки не буде завершено основні структурні реформи в економіці. Крім того, підвищення заробітних плат і надбавок в державному секторі поки теж небажані, оскільки в кінцевому підсумку вони будуть мати негативні наслідки для економічного зростання» , — сказала Головач.

На думку економістки, чистий економічний ефект від підвищення зарплат буде негативним, оскільки обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як інші економічні агенти постраждають. Головач нагадала, що в 2017 році мінімальну зарплату фактично подвоїли, в 2018 році — збільшили ще на 30%.

«У результаті заробітна плата в держсекторі як відсоток від ВВП зросла з 9,6 в 2016 році до 11% — у 2018-му (це з урахуванням зарплат в секторі вищої освіти). Таке зростання мінімальної зарплати можна розглядати як один із чинників зростання інфляційного тиску. Якщо порівнювати з  європейськими країнами, то і 9,6% — це багато, а 11 — це дуже багато. З одного боку, на ці витрати йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого — вони формують попит в тих секторах, які не можуть забезпечити нам сталого економічного зростання і частково є факторами тиску на інфляцію», — роз’яснила економістка.

Leave a Comment

Your email address will not be published.