Як РФ використовує «вишки Бойка» для розвідки в Україні

Об’єкти цивільної інфраструктури в північно-західній частині Чорного моря, зокрема захоплені РФ українські вишки для видобутку нафти та газу на Чорноморському шельфі, відомі, як «вишки Бойка», переобладнані у військові об’єкти для забезпечення контролю над захопленими активами з використанням військової сили, повідомляє координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

«На бурові платформи були закуплені і встановлені системи спостереження за надводною обстановкою… Застосовувані на бурових системи спостереження типу «Нева-БС» (у вигляді РЛС) призначені для радіолокаційного виявлення і супроводу кораблів, суден і цілей низького польоту… В РЛС реалізований прийом і перехоплення даних на каналах міжнародної автоматизованої системи ідентифікації суден (Automatic Identification System), яка підлягає обов’язковому використанню усіма країнами, що входять до Міжнародної Морської Організації», — йдеться в повідомленні.

У групі ІС заявляють, що таке розміщення систем і конфігурація точок розташування бурових платформ забезпечують агресору практично повний контроль за трафіком комерційних суден і військових кораблів, які прямують у порти України. «Можна говорити про блокаду морського сполучення з використанням об’єктів цивільної інфраструктури. Така стратегія Кремля покликана послабити ефект присутності військового контингенту НАТО в Чорному морі», — наголошується в повідомленні.

Також РФ поставила на чергування установку гідроакустичного контролю за підводною обстановкою: за 61 км від мису Тарханкут на об’єктах МСП-4 Голіцинського родовища, за 72 км від цього ж мису на МСП-17 Штормового родовища, за 66 км на північний схід від острова Зміїний на БК-2 Одеського родовища.

В ІС зазначають, що РФ реалізує наступальну стратегію економічної і військової ізоляції регіону в Чорному морі і формує таким чином полігон для відпрацювання придушення економічної свободи навігації та торгового мореплавання загалом.

Як повідомлялося, в Україні розслідують справу про закупівлю у 2011 році за завищеною ціною бурових вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко.

Раніше повідомлялось, що в СБУ дали коментар щодо розслідування факту візиту в РФ українських політиків Бойко і Медведчука.

За фактом відвідування Російської Федерації двома українськими опозиційними політиками Юрієм Бойко та Віктором Медведчуком, в СБУ здійснюється досудове розслідування за статтями КК України, що стосуються державної зради.

Leave a Comment

Your email address will not be published.