Як Росія намагається проштовхнути Віктора Медведчука в перемовний процес

Російський прем’єр закликав запастися терпінням, оскільки нова українська влада «нічого не робить» для поліпшення відносин.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що президент України Володимир Зеленський нічого не робить для налагодження відносин між Києвом і Москвою, повідомляє ТАСС 1 червня. Медведєв зазначив, що слова, які сьогодні звучать з України, суперечливі. Також, за його словами, ніяких дій для поліпшення відносин двох країн немає. Усім зрозуміло, що і Медведєв і Путін намагаються проштовхнути свого кума Віктора Медведчука хоч якось контролювати процес, тому вводять санкції та роблять заяви, котрими намагаються втиснути Медведчука у перемовний процес.
«Якщо вони захочуть якісь кроки зробити, вони їх зроблять… Але дій ми поки ніяких не бачимо. Давайте запасемося терпінням! Зрештою це все в руках нового президента, нової влади», — сказав російський прем’єр.

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що перед початком комунікацій із Росією необхідно сформувати переговорну позицію. Президент України Володимир Зеленський не підтримує жодної комунікації із представниками РФ. Про це в четвер, 30 травня, заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Данилюк в ефірі 1+1.

«Ми дотримуємося того, що повинна бути спочатку сформована переговорна позиція, і далі вона проговорюється в «нормандському форматі». Це правило, якого ми будемо дотримуватися», — підкреслив Данилюк.

За його словами, всі кроки України до діалогу з Росією будуть робитися відповідно до «нормандського формату», тобто за участю Німеччини і Франції. Як зазначив Данилюк, такий формат існує вже кілька років, «і на ньому зав’язано дуже багато політичних процесів та рішень, зокрема рішень про санкції, від яких зараз економіка Росії досить серйозно страждає, тому це дуже серйозний фактор у переговорах».

Leave a Comment

Your email address will not be published.