ЄС профінансує реформу українського парламенту

Європейський союз у рамках Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) виділить 3,4 млн доларів на проведення реформи парламенту протягом 2019-2021 років.

Про це сказано в документах, представлених Постійним представником ПРООН в Україні Дафіни Герчевої. Зазначається, що проект ЄС і ПРООН щодо реформування Верховної Ради розрахований на 2 роки.

У рамках проекту планується створення офісу парламентської реформи (ОПР), який є ключовим компонентом проекту і дорадчою групою для керівництва й Апарату Ради, керівництво роботою якого буде здійснювати голова Ради.

«Один із компонентів цієї програми — це підтримка потенціалу та функціоналу секретаріату через роботу так званого офісу реформ, оскільки секретаріат — це кістяк будь-якого парламенту в будь-якій країні і ми зобов’язані забезпечити, щоб цей кістяк мав правильну структуру, щоб були правильно і прозоро налагоджені процеси і щоб там працювали люди, які можуть акумулювати ці знання, передавати їх, контролювати, координувати процес вже в парламенті», — сказала Герчева.

При цьому мета проекту полягає в поліпшенні законодавчого процесу та парламентського контролю, збільшенні інституційної спроможності Ради та її Апарату, у збільшенні прозорості та діалогу з суспільством.

«Йдеться про те, щоб посилити реалізацію й імплементацію комунікаційної стратегії. Вона була запущена в 2018 році. Але я хочу сказати, що не дуже у нас поки комунікація працює. І ще одне, на чому ми концентруємо увагу — це електронний парламент або діджиталізація роботи нашої Верховної Ради. Відповідно, електронне голосування, оптимальна робота веб-сайту і повна прозорість, щоб люди знали, які закони приймаються, на якому етапі вони там є і що взагалі в тих законах є», — зазначила представник ПРООН.

Також, зі слів Герчевої, в рамках реалізації проекту з реформування парламенту ООН має намір проводити стажування новообраних депутатів Ради.

«Через тиждень у нас будуть парламентські вибори і в нас така дуже комплексна програма з підготовки або навіть стажування, тому що всі ми розуміємо, що прийде у Верховну Раду велика кількість людей нових, які поки що не орієнтуються у своєму функціоналі, який вони будуть виконувати і, власне, очікуваннях виборців. Необхідно, щоб люди, які йдуть до Верховної Ради, розуміли, чим вони там будуть займатися і займалися б цим ефективно і з користю», — сказала вона.

Герчева наголосила, що на сьогодні ведуться переговори з Апаратом Ради і після формування нового парламенту представники ООН мають намір розпочати процес підготовки новообраних депутатів.

Як повідомлялось, Європейський союз виділить Україні 25 млн євро на розвиток цифрової економіки та електронного управління, повідомляє пресслужба президента України Володимира Зеленського.

Leave a Comment

Your email address will not be published.