З 22 по 28 вересня відбудеться візит стратегічного радника США з питань реформування оборонно-промислового комплексу України Дональда Вінтера в Україну

В період з 22 по 28 вересня відбудеться візит стратегічного радника США з питань реформування оборонно-промислового комплексу України Дональда Вінтера в Україну.

В рамках візиту Вінтер збирається провести кілька днів у Києві для зустрічі з представниками військово-політичного керівництва країни. Після у нього запланований візит в Дніпро з метою відвідування приватних підприємств.

Головна мета — відвідування офісу американо-української аерокосмічної компанії Firefly Aerospace. За нашими даними, в даний час Firefly працює над секретним проектом під кодовою назвою «Т», який зможе посилити оборонні можливості України.

При цьому американська сторона курирує процес розробки і випробування. Цей проект є надзвичайно важливим для американців і тому до нього залучили куратора в особі Вінтера, у якого є прямий вихід на міністра оборони США. Крім того, секретар РНБО Данилюк надав Вінтеру повний доступ до органів управління МО України та всієї наявної інформації по оборонній лінії.

Паралельно Вінтер курирує лінію закупівель Україною озброєння та військової техніки в США. Це питання детально опрацьовується. В Україні регулярно прилітають консультанти з Інституту оборонного аналізу США для оцінки потреб МОУ та вивчення системи закупівель. Восени в міноборони США планують розширити штат фахівців, що відповідають за військово-технічне співробітництво з Україною.

Leave a Comment

Your email address will not be published.