Зеленський: «На відновлення Донбасу потрібно понад 10 мільярдів євро»

Президент України Володимир Зеленський під час конференції з питань реформ в Україні, яка проходить в Торонто, назвав пріоритети роботи влади для розвитку України.

Слова Зеленського наводить пресслужба сайту президента України.

«Повернення наших територій, полонених, настання миру — це найголовніше. Це перше, що повинна забезпечити держава, яка орієнтована на громадянина. І тут нам не обійтися без вашої підтримки», — підкреслив президент, звертаючись до учасників конференції.

Зеленський під час своєї промови також зазначив, що перед Україною стоять два великих виклики: економічний та інформаційний. За попередніми оцінками, для відновлення Донбасу потрібно понад 10 мільярдів євро, пише пресслужба президента України.

«Восени цього року ми проведемо відповідний форум у Маріуполі, на який запрошуємо іноземних інвесторів, зацікавлених у фінансуванні інфраструктурних та гуманітарних проектів на Донбасі», — повідомив Глава держави.

Володимир Зеленський у Торонто акцентував увагу на тому, що Україна повинна повертати не тільки свої території, але і своїх людей.

«Вони не повинні втрачати зв’язок з Україною. Це наші громадяни. І сьогодні їм страшно. Вони мають український паспорт, їм дають «паспорта» «ЛНР» та «ДНР», а тепер пропонують ще й російські. Страшно, тому що їх намагаються спантеличити в питанні «Хто ми?» Вони — українці. На якій би мові вони не спілкувалися. І ми повинні усвідомити це, вся країна, якщо дійсно хочемо їх повернення. Очевидно, що це найскладніше питання, яке постало перед Україною. Ми ніколи не будемо втомлюватися повторювати: Донбас і Крим-це Україна», — підкреслив президент.

За словами Володимира Зеленського, те, що Донбас і Крим — Україна, нарешті, має почути і усвідомити керівництво Росії.

«Цілий світ повинен говорити це на весь голос. Не втомлюючись. Це потрібно не тільки Україні, це потрібно і вам. Тому що повернення Криму і мир на Донбасі — це запорука спокійного сну і в Європі, і в світі. Пам’ятайте про це тоді, коли наступного разу будете обговорювати питання санкцій», — сказав глава держави, звертаючись до учасників заходу.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Україна включена у список країн, яким Канада офіційно може продавати зброю «для протистояння російській агресії».

Крім того глава МЗС Канади Христя Фріланд повідомила, що до Канади не будуть пропускати жителів окупованих територій Донбасу за російським паспортом.

Leave a Comment

Your email address will not be published.