Зеленський під час візиту в Житомирську область урочисто відкрив новий етап війни за бурштин

Сьогодні Зеленський під час візиту в Житомирську область урочисто відкрив новий етап війни за бурштин.

Як відомо, видобуток бурштину в Україні з 90-х років носив і носить бандитський характер. Хоча за останні 20 років цей бандитизм носив упорядкований характер. Янтар належить за Конституцією народу, а сам народ делегував управління своїм майном державі.

Ну а відповідно державні чиновники і впорядкували бандитизм в системі видобутку бурштину. З тих пір питання видобутку це питання того, чия банда контролює ту чи іншу ділянку лісу, і які чиновники покривають з боку держави видобуток і контрабанду за кордон.

Природно, що з кожною зміною державної влади відбувався і переділ схеми в янтарний справі. Наскільки нам відомо цього разу люди Коломойського кинулися брати під контроль ліс ще в проміжку між першим і другим туром виборів. Так що ще в квітні почалися втечі за кордон і зникнення вчорашніх бурштинових «князів». Прикро, що деяким лише до кінця президентства Порошенко вдалося нарешті осідлати бурштинового коня, а тепер довелося рятуватися навіть не відбивши витрати.

Ось і настала черга масової заміни кураторів з боку держави: з’явився в Житомирську область Зеленський, зажадав звільнити цілий ряд обласних та районних чиновників СБУ, лісового господарства, Нацполіціі. При чому зробив це голосно з переказом суті бандитської системи перед журналістами: «Це справа кримінальних авторитетів, яких прикривали і поліція, і СБУ, і прокуратура».

Природно, що після настільки гучного викриття доведеться міняти і кримінальних авторитетів і прикриваючих їх чиновників. Янтар сам себе не викопає.

Leave a Comment

Your email address will not be published.