Зеленський призначив главу департаменту кібербезпеки СБУ

Зеленський призначив главу департаменту кібербезпеки СБУ.

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ очолив Микола Кулешов. Кулешов працює в СБУ з 1995 року, з 2014 року — перший заступник начальника департаменту, відповідав за заходи в рамках Трастового Фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки, ініціював створення Ситуаційного центру по забезпеченню кібербезпеки СБУ і з 2016 року організовує його функціонування.

Офіс Президента України працює над проектом, який дозволить на наступних президентських виборах голосувати онлайн — це технічно складне завдання, в якій ключовим фактором довіри до результату є забезпечення безпеки і конфіденційності голосування. Основне завдання департаменту Кулешова в цьому проекті — прискорення процесу і забезпечення безпеки запускається платформи.

До робочої групи зі створення платформи увійдуть: Михайло Федоров — радник Президента Зеленського і 6й номер в списку Слуги народу, саме йому належить ця ідея, Давид Арахамія — майбутній глава фракції Слуга народу у Верховній Раді України, Дмитро Дубілет — творець Monobank, колишній IT- директор Приватбанку, син Олександра Дубілета (екс-голова правління Приватбанку).

За словами Федорова, на першому етапі платформу будуть використовувати для опитувань, завдяки яким Президент України і Прем’єр-міністр дізнаватимуться реальну думку жителів країни. Система ідентифікації в цьому проекті буде реалізована через Mobile ID, електронний підпис і Bank ID. Дмитро Дубілет також призначений радником тимчасово виконуючого обов’язки глави Служби Безпеки України Івана Баканова.

Leave a Comment

Your email address will not be published.