Зеленський зробив важливу заяву з приводу повернення моряків додому

Ukraine's new President Volodymyr Zelensky greets people as he arrives at the parliament for a ceremony of his oath during the inauguration ceremony in Kyiv, Ukraine, May 20, 2019. Newly elected President of Ukraine Volodymyr Zelensky sworn in as Ukraine's president (Photo by Sergii Kharchenko/NurPhoto via Getty Images)

Президент Володимир Зеленський запевняє, що він та його команда роблять усе можливе для якнайшвидшого звільнення утримуваних у полоні в РФ українських військових моряків.

Про це він заявив у неділю в Одесі під час участі в заходах з нагоди дня ВМС України і початку українсько-американських командно-штабних навчань «Сі Бриз-2019».

«Сьогодні тут присутні сім’ї наших полонених моряків, і я вклоняюся вам за вашу мужність і витримку. Не буду багато говорити. Повірте, ми працюємо і вдень, і вночі, щоб повернути наших моряків додому. І я особисто роблю все, щоб слова про повернення нарешті перетворилися на міцні обійми з вашими хлопцями», — сказав президент.

Зеленський також привітав учасників навчань «Сі Бриз» та наголосив на підтримці міжнародних партнерів у зміцненні ВМС України. Він зазначив, що в навчаннях беруть участь близько 3 тисяч військовослужбовців з 19 країн світу.

Пізніше прес-служба президента повідомила, що Зеленський також вручив сімом українським військовим морякам державні нагороди.

Відзнаки отримали лейтенант Руслан Люшуков, капітан 2-го рангу Володимир Бельський, капітан-лейтенант Василь Гирба, капітан 2-го рангу Андрій Агапітов, капітан 1-го рангу Анатолій Квасов, капітан 3-го рангу В’ячеслав Симоненко та мічман Данило Махівський.

Крім того, Зеленський взяв участь у церемонії присвоєння почесного найменування «Імені контр-адмірала Михайла Білинського» 36-й окремій бригаді морської піхоти, а також «Імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного» – Військово-морському ліцею.

Президент також відвідав місця стоянки фрегата «Торонто» ВМС Канади, есмінця «Дункан» ВМС Великої Британії, українського десантно-штурмового катера «Станіслав», а також фрегата «Гетьман Сагайдачний» ВМС Збройних сил України.

Leave a Comment

Your email address will not be published.